Säkylä

Kunnanvaltuusto 2016

Poliittiset
voimasuhteet: Kesk. 22 SDP 10
Kok.   7 PS 6
 
Vas.
  2
Ryhmä Muurinen
1
Puheenjohtaja  
Jaspa Jarkko, suunnittelija Kok.
Fransinaukio 1, 27800 SÄKYLÄ
puh. 02 867 0006, 040 724 9496
jarkko.jaspa@pohjaranta.fi

I varapuheenjohtaja
Suni Veli-Pekka, maanviljelijä Kesk.
Pyhän Henrikintie 1036 B, 27750 KÖYLIÖ
puh. 0400 270 654;
v-p.suni@pp.inet.fi

II varapuheenjohtaja 
Laaksonen Jari, viljelijä PS
Köyliöntie 339, 27710 KÖYLIÖ
puh. 050 408 9713;
tuija.huhtala1@pp.inet.fi

Jäsenet:
Aaltonen Jyrki, yrittäjä Kok.
Lahdenkulmantie 16, 27800 SÄKYLÄ
puh. 0440 725 715
lmh@lmh.fi

Alho Jarmo, yrittäjä SDP
Kaalikuja 3, 27800 SÄKYLÄ
puh. 0400 671 938
taxialho@nettikirje.fi

Antikainen Päivi, laatukoordinaattori Kok.
Kivenhakkaajantie 6 A 5, 27800 SÄKYLÄ
puh. 040 595 3046
antikainenpaivi@gmail.com

Eela Esko, teollisuusneuvos Kesk.
Pitkämäentie 19, 27800 SÄKYLÄ
puh. 02 867 3721, 0500 760 420
esko.eela@dnainternet.net

Heikkilä Mika, upseeri Kok.
Mäyräntie 17, 27800 SÄKYLÄ
puh. 02 865 4742, 0440 884 816
mvmheikkila@gmail.com

Henriksson Irmeli, lähihoitaja SDP
Valurintie 2, 27820 SÄKYLÄ
puh. 0400 628 700
irmeli.henriksson@sakyla.fi


Karatas Hüseyin, yrittäjä Kesk.
Rantatie 270, 27800 SÄKYLÄ
puh. 02 867 3480
hk.karatas@hotmail.fi

Kauppi Kullervo, opiskelija Kok.
Tiilimäentie 2, 27800 SÄKYLÄ
puh. 040 767 1464
kaak8@hotmail.com

Kiviranta Pertti, kotiseutuneuvos Kesk.
Sydänmaantie 199, 27800 SÄKYLÄ
puh. 02 867 4655, 050 308 2743
pertti@kiviranta.fi

Kuusisto Timo, mv/yrittäjä Kesk.
Nummelantie 178, 27820 SÄKYLÄ
puh. 02 867 3232, 050 562 6851
tkuusist@dnainternet.net  

Kyllönen Jarmo, yrittäjä Kesk.
Rantatie 494, 27800 SÄKYLÄ
puh. 0440 223 160
jarmo.kyllonen@motorsport.inet.fi

Luoto Tarmo, vanhempi konstaapeli Kesk.
Toivontie 6, 27800 SÄKYLÄ
puh. 02 867 0503, 040 536 0994
luoto.tarmo@gmail.com

Muhonen Heidi, henkilöstösihteeri Kok.
Puhosrannantie 12, 27820 SÄKYLÄ
puh. 050 400 3839
heidi.muhonen@gmail.com

Muurinen Seija, terveydenhoitaja Ryhmä Muurinen
Huovintie 18 A 5, 27910  SÄKYLÄ
puh. 044 553 3049
seija.muurinen@sakyla.fi

Mäkinen Jari, kiinteistönhoitaja SDP
Tervahaudankuja 64, 27800 SÄKYLÄ
puh. 0400 826 591, 044 732 8100
jari.makinen@sakyla.fi

Nieminen Ismo, teologian maisteri, kappalainen SDP
puh. 044 777 1811
ismo.nieminen@evl.fi

Nummela Juha, kunnallisneuvos SDP
Varputie 10, 27800 SÄKYLÄ
puh. 02 867 0794, 050 595 5131
nummela10@gmail.com

Peltonen Päivi, toimistonhoitaja Kesk.
Nummelantie 102, 27820 SÄKYLÄ
puh. 02 865 4812, 050 572 7292
paivi.peltonen@dnainternet.net

Puisto Timo, sähköinsinööri Vas.
Tiiliuuninkuja 4, 27800 SÄKYLÄ
puh. 050 338 5395
timo.puisto@dnainternet.net

Rautiainen Pekka, erityisopettaja SDP
Kaislatie 7, 27800 SÄKYLÄ
puh. 040 705 1980
pekka.rautiainen@sakyla.fi

Reko Sirkku, yrittäjä Kesk.
Aronkulmantie 81, 27920 SÄKYLÄ
puh. 02 867 3658, 050 5913 323
sirkku.reko@lillukka.com

Reko Ville, työnjohtaja PS
Kuokkamaantie 8, 27920 SÄKYLÄ
puh. 040 161 4371, 044 922 3290
ville.reko@satahenkilosto.fi

Salo Raimo, nuohooja Vas.
Ilolantie 15, 27920 SÄKYLÄ
puh. 02 867 3735, 040 512 1868
raimo.a.salo@dnainternet.net 

Tamminen Jere, yrittäjä Kesk.
puh. 0400 366 523
tamminenjere@gmail.com

Tietari Satu, toiminnanjohtaja Kesk.
Marttilantie 10, 27800 SÄKYLÄ
puh. 044 732 8161
satu.tietari@sakyla.fi

Eskola Janne
Ojalantie 11 C, 27710 KÖYLIÖ
puh. 044 265 4386

Eskola Tanja, leikkaaja PS
Ojalantie 11 C, 27710 KÖYLIÖ
puh. 040 965 5588;
tanja_88@hotmail.com

Kantola Henri, sairaanhoitaja Kesk.
Karhiantie 258, 27750 KÖYLIÖ
puh. 0400 662 214;
henri.kantola@turku.fi

Karilainen Leena, perushoitaja Kesk. 
Riihitie 12, 27840 KÖYLIÖ
puh. 040 501 3677;
leena.karilainen@sakyla.fi

Koho Katriina, diakoni Kesk.
Siniveräjäntie 33, 27710 KÖYLIÖ
puh. 050 313 2130;
katriina.koho@pp.inet.fi

Kotiranta Anna-Maija, perushoitaja Kesk.
Kokemäentie 321 b, 27710 KÖYLIÖ
puh. 040 733 7262;
anna-maija.kotiranta@sakyla.fi

Lahti Sirpa, henkilökohtainen avustaja SDP
Pajulanraitti 36, 27710 KÖYLIÖ
puh. 040 722 1572;
lahti.koylio@pp.inet.fi

Lehtonen Timo, opistoupseeri evp. SDP
Kookantie 1, 27710 KÖYLIÖ
puh. 041 493 7579;
ttlehtonen61@gmail.com

Markkula Maarit, agronomi PS
Alankontie 40, 27840 KÖYLIÖ
050 5259 065;
maarit.markkula@evira.fi

Männistö Mika, maanviljelijä Kesk.
Vuorenmaantie 32, 27860 KÖYLIÖ
puh. 050 522 0193;
m.mannisto@hotmail.com


Pelttari Marko, työnjohtaja Kesk.
Pyhän Henrikintie 380, 27750 KÖYLIÖ
puh. 040 485 9048;
marko.pelttari@pp.inet.fi

Rantala Hannu, tuotannonsuunnittelija Kesk.
Päiväänpääntie 4, 27860 KÖYLIÖ
puh. 050 5669 962;
rantala.hannu(at)pp.inet.fi,
hannu.rantala@polarteknik.fi

Rajala Markku, kapteeni evp. SDP
Kaltihakantie 7, 27840 KÖYLIÖ
puh. 044 356 9264;
markku.rajala58@gmail.com

Salo Veikko, yrittäjä Kok.
Voitoistentie 27, 27730 TUISKULA
puh. 040 540 9639;
veikko.salo@tuiskulankotikolo.fi

Sianoja Riitta, mielenterveyshoitaja Kesk.
Linjatie 344, 27730 TUISKULA
puh. 050 355 6731;
riitta.sianoja@gmail.com

Sulin Teuvo, maanviljelijä Kesk.
Idänpuolentie 27, 27740 VOITOINEN
puh. 050 527 6070;
teuvo.sulin@elisanet.fi

Vanha-Rauvola Heli, lähihoitaja SDP
Mäntytie 8, 27840 KÖYLIÖ
puh. 041 548 1616;
heli.vanha-rauvola@sakyla.fi

Viskari Jari, ulkoilualueiden hoitaja Kesk.
Siniveräjäntie 129, 27710 KÖYLIÖ
puh. 0500 864 658;
jari.viskari@sakyla.fi

Vuorio Jesse   PS
Säkyläntie 189, 27920 SÄKYLÄ
puh. 050 407 3926
jesse.vuorio@lannenpinnoitetyo.fi

Yski Liisa, rakennussiivooja Kesk.
Keskustie 5, 27860 KÖYLIÖ
puh. 050 5400 404;
liisa.yski@gmail.com